Технологія вирощування та правильне підживлення для огірків

1-й Етап: Підготовка та посів насіння та розсади. Підготовка огірків до посіву починається за місяць. Насіння огірка попередньо слід замочити та проростити – це прискорить появу сходів. Насіння замочується в рідкому добриві «АКСІБІО» у співвідношенні 1л добрива на 10л води. Таким чином, насіння дасть максимально дружні сходи, рослини почнуть раніше плодоноситимуть і будуть давати менше пустоцвіту. У підготовлені грядки ви можете висадити як розсаду, так і насіння, що проросло. Напередодні висадки рослини обприскують розчином, щоб підвищити їх імунітет та підвищити приживання. 
2-й Етап: посадка. Після посадки рослини (насіння) поливають і присипають тонким шаром торфу. Поливайте рослину або насіння так, щоб вода досягла глибини корінців (посадженого насіння). На 1 кв.м використовується 3 л готового розчину (100 г рідкого добрива «АКСІБІО» на З л води). Для посадки розсади, рослина повинна мати 3-4 справжніх листків.
3-й Етап: Полив огірків: Поливи для огірків чи не найважливіші процеси. Догляд за огірками у теплицях та у відкритих ґрунтах складається з поливів та підживлення. Для теплиць обов'язкове провітрювання через кожні 2 години після поливу, вони різко активізують плодоношення і на додаток екологічно безпечні. Оптимальна температура для гарного розвитку огірків коливається в інтервалі +25 ° С +30 ° С. Полив проводиться теплим розчином (+ 15 ° С +20 ° С).
Огірки вологолюбні, тому землю під ними потрібно підтримувати у вологому стані. Полив проводиться готовим розчином обсяг 5-10 літрів на кв.м.(200-300г добрив на 10 л води). Після кожного поливу землю потрібно розпушувати до тих пір, поки не відбудеться змикання міжрядь. Розпушувати потрібно лише на 3-4 см, оскільки коренева система в огірків залягає неглибоко. Завдяки періодичному розпушуванню випаровування вологи з поверхні землі зменшується, кисень у землю надходить краще, що позитивно впливатиме на фотосинтез.
Рідке добриво «АКСІБІО» дуже добре підходить для вирощування огірків, оскільки огіркам потрібні азот, фосфор і калій, а в момент плодоношення потрібні калій, азот і магній, що входять до складу добрива у легкозасвоюваній формі. Перші підживлення треба провести ще після перших проріджень сходів (а у розсади - під час її вирощування). Огірки варто поливати до цвітіння кожні 6-8 днів, під час плодоношення - кожні 3-4 дні.
З моменту появи в розсаді перших двох – трьох справжніх листків і до закінчення сезону потрібно практикувати підкормки кропленням по листу розчином добрива спочатку 2%, а по мірі зростання – 2,5% ( 200-250г на 10 літрів) через кожні 10-12 днів. Огіркам треба допомогти наростити кореневу системи. Квіти на огірках з'являються рано, коли рослина не готова донормальному плодоношенню, тому ранні квітки і пагони 1-х листків краще видаляти. Також слід видаляти бічні пагони. Вологість повітря та поливи особливо важливі для огірків під час активного зростання та утворення плодів. Навіть короткочасне пересихання ґрунту під час плодоутворення призводять до появи гіркоти в огірках, яку потім ніякими поливами не усунути.
При крапельному поливі потрібно поливати розчином добрива 2-3% (200-300 гр на 10 літрів, або 20-30 літрів на тонну води).
4-й Етап: Збір врожаю: Під час початку плодоношення збирати огірки вам потрібно кожні 2 дні, а при рясному плодоношенні - щодня. Постійний збір урожаю дозволить уникнути затримок у плодоношенні, а також підвищить обсяг та якість урожаю
У такий спосіб в зимовий період можна вирощувати овочі та ягоди.